Kocięta,  Kot to styl życia,  Koty dorosłe,  Porady

Wakacje lada moment

Dzisiaj przyszło mi na myśl jedno pytanie. Co robicie ze zwierzętami w okresie urlopowym?

Niedługo zakończenie roku szkolnego, zaczną się wyjazdy z rodziną nad morze, w góry czy inne jeziorka i zaczyna się problem z pupilami, których często z przeróżnych przyczyn zabrać nie można.

Niestety, wiele przypadków kończy się okrutnym porzuceniem w lesie lub wyrzuceniem z samochodu. Dla mnie jest to niepojęte jak tak można się zachować wobec członków rodziny. Tak, ja uważam każde zwierzątko domowe za rodzinę, bez względu na to, czy to rybka, czy koń.

Decydując się na posiadanie zwierząt w domu, powinniśmy wziąć pełną odpowiedzialność za ich istnienie (czytaliście Małego Księcia? Nie? Polecam). Nie możecie zabrać Futra ze sobą? Znajdźcie mu opiekę, może ktoś z rodziny lub przyjaciół, może go na ten czas przygarnąć, albo chociaż doglądać. Jeśli nie ma nikogo takiego, to zawsze pozostają hotele dla zwierząt. Zróbcie cokolwiek. Tylko błagam, nie pozbawiajcie ich stałego domu w imię tygodnia wakacji nad morzem.

2 komentarze

  • Bietka

    Tak ,to prawda trzeba byç odpowiedzialnym,,my na okres wyjazdu urlopowego badz dlugiego wekendu,
    organizujemy zastepstwo ,przewaznie sa to dzieci przyjaciól,które sa bardzo chetne na takie okazje opiekowania sie pupilami,oczywiscie pod okiem rodzica i nie za darmo,zawsze im sie przyda taki extra dochód na wlasne wydatki

    • Lilianna http://lilianna.com.pl

      Bietka, jestem pod wrażeniem 🙂 Bardzo fajny sposób na pokazanie młodemu pokoleniu odpowiedzialności i wartości pieniądza w jednym. Super inicjatywa, na pewno to wykorzystam w przyszłości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *