Ciekawostki,  Kocięta,  Kot to styl życia,  Koty dorosłe,  Porady

Koty a burza

Nie wiem jak u Was, ale w moim regionie wszystkie znaki na niebie wskazują, że niebawem będzie oberwanie chmury. Zaczęłam się zastanawiać nad tym, jaki wpływ pogoda ma na nasze kochane Kociaki.

O ile moja Czarnula ma problem z fajerwerkami, o tyle burze nie robią na niej żadnego wrażenia. Obserwując ją w tym momencie, mam wrażenie, że w ogóle mało co ją obchodzi 🙂

Zdarza się jednak, że zwierzęta boją się burzy. Jak więc im w tym pomóc?

Najważniejsze jest ograniczenie ich stresu do minimum, dlatego nie zmuszajcie zwierzaków do przebywania w Waszym towarzystwie, jeśli tego nie chcą. Są już wystarczająco wystraszone całą sytuacją, więc głaskanie i przytulanie może odnieść odwrotny skutek do zamierzonego.

Jeśli jest taka możliwość, zagwarantujcie im dostęp do miejsca, w którym mogą się schować. Na przykładzie mojego kota, mogę zaproponować szafę lub skotłowaną kołdrę. Ciemne i ciasne miejsca wzbudzają u nich poczucie bezpieczeństwa.

Niezwykle ważne jest również zachowanie spokoju, jeśli sami boicie się burzy, nie dajcie tego po sobie poznać. Zwierzęta wyczuwają Wasze emocje i to potęguje ich własne odczucia.

Jeśli jednak posiadacie egzemplarz, którego uspokaja bycie przy Was, pozwólcie mu na to. Wynikną z tego same korzyści i będziecie mogli przetrwać ten trudny okres razem 🙂

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *