Akcesoria dla kotów,  Ciekawostki,  Kot to styl życia,  Koty dorosłe,  Porady

Legowisko do samochodu -czemu nie?

Pochwalę się Wam moim ostatnim odkryciem. Odnośnie do poprzedniego wpisu oczywiście. Ostatnim razem poruszyłam temat legowisk i wiecie co? Znalazłam takie, które moja Czarnula akceptuje i co ciekawe, nie jest kartonem. Dodatkowym plusem jest fakt, że to leże można wsadzić w samochód, dzięki czemu moje Futro powoli oswaja się z jazdą. Dlatego postanowiłam pokazać Wam ten wynalazek.

Jak powszechnie wiadomo, podróże nie tylko kształcą, ale są również obciążeniem dla organizmu. Nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Jak więc przygotować naszych pupili na taką wyprawę?

            Przede wszystkim należy ograniczyć ich stres do absolutnego minimum. W samochodzie nie jest to łatwym zadaniem, dlatego warto skorzystać z wszystkich możliwości. Jak dla mnie bardzo ciekawym rozwiązaniem jest legowisko do samochodu, które można zainstalować w bagażniku. Dzięki temu zwierzach będzie mógł w pełnym komforcie podróżować.

            Jak to wygląda? Zajrzyjcie tutaj. Ten model, jest sporych rozmiarów, dlatego nada się przede wszystkim dla psa. Ja swojego sierściucha przewożę w transporterze, ale jak robimy postój, to wypuszczam ją właśnie na to legowisko, ponieważ może rozprostować swoje łapki, a przy okazji się uspokoi, zaznajamiając się ze swoim zapachem.

            To legowisko jest wyposażone w fartuch ochronny, który zapewni brak zadrapań, np. na zderzaku. Ponadto jest wyjątkowo miękkie i się nie ślizga, co według mnie działa na korzyść podczas jazdy.

            Oczywiście należy pamiętać, żeby zachować wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa. Osobiście zawsze, gdy mam co do tego wątpliwości, radzę się weterynarza. Wam też polecam : )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *